W czerwcu będziemy się bawic przy wierszyku:
Jedzie pociąg fu – fu – fu,
Trąbka trąbi tru – tu – tu.
A bębenek bum – bum – bum,
Na to żabki kum – kum – kum.
Woda z kranu kap – kap – kap.
Konik człapie: człap – człap – człap.
Mucha brzęczy: bzy – bzy – bzy,
A wąż syczy: sss, sss, sss …

